1. sestanek Skupnosti učencev

V četrtek, 5.10.2017, je potekal prvi sestanek Skupnosti učencev na OŠ MNS. Predstavniki vseh oddelkov od 1.–9. razreda, posebnega programa in domske skupnosti, so se seznanili s programom dela in nalogami Skupnosti učencev v mesecu septembru, oktobru in novembru, ki je objavljen na spletni strani šole v Letnem delovnem načrtu za šolsko leto 2017/18. Sestanek je potekal v slovesnem in  konstruktivnem vzdušju. Vsem učencem zelo veliko pomeni izvolitev za predsednika oddelčne skupnosti in to izražajo s posebnim ponosom.

Učenci so se na sestanku seznanili z nalogami predstavnika oddelka v okviru Skupnosti učencev. Podali so predloge, ki so jih oblikovali v okviru razredov. Njihova naloga do naslednjega sestanka Skupnosti učencev je, da se v oddelčnih skupnostih pogovorijo o dejavnostih medsebojne pomoči, ki smo jih poimenovali »Z ROKO V ROKI«, in sicer,  kako starejši učenci pomagajo mlajšim in kako si učenci pomagajo v razredu oz. oddelku.

Mentorica Skupnosti učencev Zdenka Černelič