Obvestilo staršem

SPREMEMBA ZAKONODAJE GLEDE SUBVENCIONIRANEGA KOSILA ZA UČENCE

Obveščamo vas, da je od 1.1.2016 spremenjen Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev.

Spremenjen zakon omogoča subvencioniranje kosila večjemu številu upravičencev.

Sprememba priznava brezplačno kosilo učencem, pri katerih neto povprečna v Republiki Sloveniji preračunana na družinskega člana ne presega 18%.

Od 1.1.2016 pripada subvencija kosila tudi učencem, pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, znaša do 36% povprečne neto plače v Republiki Sloveniji, in sicer v naslednji višini:

• nad 18% do 30% neto povprečne plače v RS – subvencija v višini 70% cene kosila,
  • nad 30% do 36% neto povprečne plače v RS – subvencija v višini 40% cene kosila.

V kolikor potrebujete dodatne informacije, pokličite šolsko svetovalno delavko na telefonsko številko 02 80 50 474.

Ravnateljica:

Klavdija Fridrih, prof. def.