Vključujemo se in sodelujemo – vrtec “Otona Župančiča” in OŠ Minke Namestnik- Sonje

25. aprila 2017 smo prepletali niti otrok in zaposlenih enote vrtca Ciciban in učencev OŠ Minke Namestnik – Sonje. Skupaj smo se preizkusili v različnih športnih nalogah, ki so sicer vaje namenjene področju športa za osebe s posebnimi potrebami. Program Specialne olimpiade Slovenije Mladi športnik, ki je sicer primeren za vse predšolske otroke, smo skušali predstaviti tudi otrokom z vrtca. Da bi nas lažje razumeli, da bi videli, da nas veliko stvari povezuje – med drugim tudi šport in da bi se kot dobri sosedi začeli povezovati. Začetna trema ob vzpostavljanju prvih stikov je sčasoma popustila. Pojavili so se prvi objemi, fotografiranja ob vozičku, tudi nasmehi in izmenjane prve besede. Družili smo se ob športu, pripravi posebnih zdravilnih vrečk, lizanju sladoleda in igri na našem dvorišču. Ograja med nami je padla in radovedni pogledi ter ugibanja, ki so se pojavljala med otroci pred tem srečanjem, so dobila svoj odgovor. Zadovoljni smo bili vsi: tudi učiteljice in vzgojiteljice. V znak medsebojnega priznavanja in spoštovanja smo drug drugemu podarili medalje. Takšne in drugačne. Dogovor je bil sprejet: tovrstna druženja bomo ponovili. Morda ob kakšnem pikniku ali morda sladoledu.

Ivica Kolar