Dan športa

Slovenci smo športni narod. To ne potrjujejo le številni uspehi naših vrhunskih športnikov, temveč predvsem polna šolska igrišča, zapolnjene gorske in hribovske koče ter polne športne dvorane in fitnes centri po celi državi. Redna telesna dejavnost je izjemnega pomena za zdravje, tega se dobro zavedamo. Šport je v naši naravi in to je prepoznala tudi država, ki je 18. junija 2020 razglasila 23. september za Dan slovenskega športa.

Na ta dan smo vsi učitelji in učenci oblekli primerna športna oblačila, obuli športne copate in na šoli izvedli prave Minkine olimpijske igre. V roke smo prijeli različne športne pripomočke, zavrteli pedala, in še marsikaj ter se preizkusili v različnih športih kot so košarka, igre z loparji, hokej na travi, balinanje in številnih drugih. Športni dan smo preživeli zunaj na svežem zraku, v parku ter na domskem dvorišču in šolskem igrišču. Najmlajši učenci posebnega programa vzgoje in izobraževanja so del športnega dne preživeli tudi ob glasbi, prav tako pa so se preizkusili v jogi za otroke.

učiteljici, Anja Primožič in Eva Svenšek