Pohod na Boč

V sredo, 13.3.2024, smo se z nekaterimi učenci posebnega programa odpravili na šesti pohod v okviru interesne dejavnosti pohodništvo. Tokrat smo se odločili, da se bomo povzpeli na štajerski Triglav. Po krajši predstavitvi poti smo se izpred doma šole s šolskim kombijem odpravili do Planinskega doma na Boču. Boč je eden izmed zadnjih vrhov v Karavankah, preden se začne neskončno dolga Panonska nižina. Na vrhu Boča se dviga 20 metrov visok razgledni stolp, iz katerega se razprostira lep razgled po večjem delu vzhodne Slovenije. Minkini planinci smo se v pozdrav pomladi pogumno povzpeli proti razglednemu stolpu, vendar nam je na koncu zmanjkalo nekaj moči in pa tudi časa, da bi uspeli priti do vrha. Med hojo smo opazovali naravo, ki se prebuja in se predajali užitkom toplih sončnih žarkov.  Ogledali smo si tudi izredno redko travniško cvetlico – velikonočnico, ki s svojimi čudovitimi cvetovi navdušuje pohodnike. Poimenovana je po prazniku velike noči, njeno rastišče pa je zaščiteno z leseno ograjo. Seveda pa ni manjkalo tudi smeha in zanimivih pogovorov.

Učiteljici Silva Potočnik in Anja Primožič