Projekti v sodelovanju z ZRSŠ

• Varno in spodbudno učno okolje

V tem šolskem letu bomo z Zavodom RS za šolstvo, Območno enoto Maribor sodelovali z razvojno nalogo Varno in spodbudno učno okolje (VSUO). Projekt bo potekat tri leta.
Namen naloge je opolnomočiti deležnike na področju dobrih odnosov, pozitivne kulture ter spodbudne klime.
V prvem letu bo potekalo usposabljanje za šolske time. Projekt nas bo peljal skozi tri module; tema prvega je dobro počutje in odnosi,  tema drugega čustvena in socialna pismenost ter tretjega ravnanje v primeru nezaželenega vedenja. Po vsakem modulu bo potekal prenos znanja na učence in kolektiv.  V zaključku prvega leta bo izdelana strategija VSUO na ravni šole.
Cilj je, da šola na sistematičen usklajen način odgovarja na svoje vzgone in odnosne izzive ter gradi svojo sistematično strategijo v ta namen.

Razvojni tim: Andreja Pogorevc, Silva Potočnik, Marica Fuks, Barbara Hojs, Katja Sagadin, Klavdija Fridrih Gošnjak